Студентське життя

Студентське життя – це не тільки складання іспитів і заліків. Студентські роки – це той час у житті людини, коли відбуваються найяскравіші відкриття, а бажання рухатися вперед змушує домагатися більших успіхів. Ця прекрасна пора, про яку мріє, мабуть, кожний школяр, за всіх часів була і є символом молодості, веселощів і першої любові. Студентські роки – це доросле й повноцінне життя, яке ще не увійшло в колію буденності. Це торжество юності і здоров'я, усвідомлення того, що всі шляхи на світі відкриті для рішучих і цілеспрямованих підкорювачів неможливого. Саме цей період є найбільш важливим для накопичення знань, підвищення ерудиції, вивчення іноземних мов. Студентство – це відмінний шанс побачити світ, приєднавшись до однієї з численних програм обміну, це пора нових знайомств і знаходження міцної дружби на довгі, довгі роки.

Студентське життя приносить багато радості. «Від сесії до сесії живуть студенти весело». А скільки всього ще доведеться пережити! Це записки на лекціях і посиденьки на підвіконні або в їдальні, це студентська весна, це нові люди, це невимовна радість, коли виходиш із аудиторії, махаєш заліковкою та стрибаєш від щастя. Немає на світі нікого, щасливішого від студентів, це особливий стан душі, це вічна весна, сонце, любов, це найчудовіший час у житті.

Студентське життя – це коли готуєшся до пари цілу ніч, а потім у найвідповідальніший момент засинаєш. Студентське життя – це коли ходиш у кіно винятково «у студентський день», тому, що два квитки за ціною одного. Студентське життя – це те, що згадуєш і смієшся до сліз.

Студенти-математики вдало поєднують час навчання і розваг. Разом цікавіше і готуватись до іспитів, і святкувати Новий рік та День студента, проводити наукові дослідження і відпочивати влітку. Ми як одна велика і дружня родина. На тебе, крім теорем і задач, чекають незабутні Дні першокурсника, святкування Дня факультету, різноманітні конкурси, квести. А про мехматівський КВК в університеті ходять легенди. Ми не дамо тобі сумувати! Приєднуйся!

Пробне тестування з математики

Третього грудня 2016 року кафедра математичного аналізу і теорії функцій провела пробне тестування з математики для одинадцятикласників.

У тестуванні взяли участь учні ліцею інформаційних технологій, фінансово-економічного ліцею, шкіл N13, 28, гімназії N 3 та інших навчальних закладів. Близько 40 зацікавлених юнаків та дівчат отримали можливість випробувати свої сили, а також почути думку кваліфікованих фахівців-математиків.

Захід відбувся завдяки безпосередній участі в ньому студентів кафедри Владислава Петрушевського (ММ-13-1), Оксани Овсянкиної (ММ-13-1), Вікторії Пилипенко (ММ-13-1), Анастасії Акімової (ММ-14-1), Дмитра Гопкало (ММ-14-1).

Особливо відзначимо роль студента групи ММ-13-1 Владислава Петрушевського, який разом зі студентом групи ММ-13-2 Олександром Кошманом взяли на себе і успішно виконали найскладніше завдання: організацію абітурієнтів і проведення профорієнтаційної роботи в школах міста.

Студенти про себе і про ММФ
Оксана Овсянкина

Всім привіт!

Я - староста групи ММ-13-1. Хочу розповісти, як доля звела всіх нас.

У кожного з нас були свої наміри, свої бажання, свої плани вступу до вузу, але об’єднало нас одне – ММФ. Хтось обрав даний факультет, пішовши по стопах своїх батьків, когось з дитинства приваблювали точні науки, хтось випадково сюди потрапив, але ніхто з нас, ні на хвилину не пожалкував, що навчається тут.
Читати далі

Що ж таке ММФ? Механіко-математичний факультет – це безліч можливостей як в науковій сфері, так і в творчій. Якщо в тебе є бажання займатись наукою, то тут все сприяє твоєму розвитку. Кваліфіковані викладачі дають таку базу знань, що вона може позмагатись у першості з іншими відомими вузами. Лекції, які начитують тут студентам, є якісними, і, на думку багатьох, безцінними. Ми вивчаємо не лише математику, статистику, але й комп’ютерні дисципліни, що є дуже цікавим для нас, адже зараз час IT-технологій, і саме ММФ дає нам міцну базу даних з програмування, що дозволяє нам іти крок-у-крок з науковим прогресом. Випускники цього факультету стали відомими професорами не лише в Україні, але й у світі.

Студенти, які закінчили ММФ, користуються великим попитом на ринку праці. Маючи диплом механіко-математичного факультету, ти стаєш нібито «універсальним солдатом», ти можеш працювати майже в будь-якій сфері діяльності.

ММФ допоміг віднайти і розвинути наші творчі таланти. Тут завжди весело, в тебе є змога брати участь в усіх заходах факультету, тут допоможуть відкрити себе по-новому.

ММФ – це саме те, що тобі потрібно!

Мои родители всегда были для меня образцом для подражания. Хотелось быть похожим на них во всем. Еще в детстве заинтересовался, какой вуз и какую специальность они закончили. После недолгих расспросов узнал, что и мама, и папа - выпускники Днепропетровского национального университета им. Олеся Гончара. Только с одной единственной разницей: мама – филолог украинского языка, а папа – математик.
Читати далі

Еще в школе я понял, что меня больше тянет к точным наукам, таким, как математика, физика и информатика. Поэтому выбор специальности по окончании 11-го класса был делом несложным. С вузом определился сразу же – классическое образование подразумевает под собой фундаментальные знания и подготовку самого высокого уровня. А вот со специальностью долго думал: и информатика, и компьютерная инженерия, и математика были мне одинаково интересны.

И все-таки на окончательный выбор повлияли детские мысли – «хочу быть, как отец». Проучившись уже два полных курса, могу с уверенностью сказать, что выбор я сделал сложный, но правильный : на механико-математическом факультете, в первую очередь, учат по-другому думать – более рационально и логично. Уровень знаний преподавателей просто зашкаливает : эти люди являются Профессионалами с большой буквы, которые всегда готовы помочь и указать правильное решение той или иной проблемы.

Выбрав кафедру математического анализа и теории функций, вы сможете прослушать очень интересные дополнительные курсы из уст прекрасного преподавательского состава, который поражает своей сплоченностью и харизмой. Здесь хочется учиться!

Влад Петрушевский
Анна Лесик

Любов до математики позначилась в мене ще в дитинстві, коли я спостерігала, як бабуся пояснює шкільний матеріал своїм учням. І кожного разу я приходила до бабусі з зошитом і казала: «Давай пограємо в школу, і я буду твоєю маленькою ученицею». І бабуся залюбки займалась зі мною.

В шкільні роки велику увагу математиці приділяв батько. А з 8 класу я вступила до Технічного ліцею в місті Дніпродзержинську, де навчалась 4 роки. Я вдячна всім викладачам та директору ліцею М. О. Наказному за гарну базу знань.
Читати далі

Ще до 11 класу розмірковувала, яку спеціальність обрати: математика чи медика, бо крім математики дуже захоплююсь анатомією та медициною. Вже в 11 класі остаточно вирішила, що буду математиком. Виникло інше питання: «Куди вступити?». Був великий вибір, але все таки зупинилась на Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара.

Вже пішов 3-й рік, як я навчаюсь на механіко-математичному факультеті. Після ліцею легко було навчатись на 1 курсі. Вже далі ставало складніше, бо було багато нового матеріалу. Але навчання цікаве, хоча і важке. На мехматі викладачі вже з перших курсів прагнуть навчити нас обширно мислити, щоб ми вчились розв’язувати задачу різними шляхами, щоб знаходили неординарні розв’язки, щоб долучали до роботи якомога більше своїх звивин. Крім того, на мехматі вистачає і гуманітарних наук, велику увагу приділяють українській мові.

На факультеті проводяться цікаві заходи, до того ж, і спортсменів не забувають, влаштовують різні змагання.

Не буду казати, що всі викладачі найгарніші. У кожного свій характер, принципи, але скажу одне: кожен досконало знає свою дисципліну і доступно доносить свої знання студентам. Головне, щоб студент мав бажання сприймати інформацію.

Дуже рада, що навчаюсь саме на механіко-математичному факультеті. Тут познайомилась із цікавими людьми, до того ж нам пощастило з куратором - Трактинською Вікторією Миколаївною. Це та людина, яка навіть коли не має часу, завжди приділить нам хоча б дві хвилини. І допоможе розв’язати як важку задачу, так і незрозумілу життєву ситуацію.

Я мечтала поступить в ДНУ на этот факультет еще c восьмого класса, так как очень много позитивных отзывов слышала от учителей, выпускников и друзей. Но все же решила убедиться сама и поехала в университет на олимпиаду по математике. Мне, правда, не удалось занять призового места, но хочу сказать одно – я никогда не получала так много потрясающих эмоций.

Именно с этого дня я на 100% была уверена в своём выборе. После поступления я ни на минуту не усомнилась в профессиональности наших педагогов и в высоком уровне обучения на ММФ. И хочу сказать огромное спасибо нашему куратору Биличенко Роману Олеговичу, который всегда готов нас поддержать и помочь в трудную минуту, а также спасибо всем педагогам этого прекрасного факультета!!!

Ольга Еремина