Студентське життя

Студентське життя – це не тільки складання іспитів і заліків. Студентські роки – це той час у житті людини, коли відбуваються найяскравіші відкриття, а бажання рухатися вперед змушує домагатися більших успіхів. Ця прекрасна пора, про яку мріє, мабуть, кожний школяр, за всіх часів була і є символом молодості, веселощів і першої любові. Студентські роки – це доросле й повноцінне життя, яке ще не увійшло в колію буденності. Це торжество юності і здоров'я, усвідомлення того, що всі шляхи на світі відкриті для рішучих і цілеспрямованих підкорювачів неможливого. Саме цей період є найбільш важливим для накопичення знань, підвищення ерудиції, вивчення іноземних мов. Студентство – це відмінний шанс побачити світ, приєднавшись до однієї з численних програм обміну, це пора нових знайомств і знаходження міцної дружби на довгі, довгі роки.

Студентське життя приносить багато радості. «Від сесії до сесії живуть студенти весело». А скільки всього ще доведеться пережити! Це записки на лекціях і посиденьки на підвіконні або в їдальні, це студентська весна, це нові люди, це невимовна радість, коли виходиш із аудиторії, махаєш заліковкою та стрибаєш від щастя. Немає на світі нікого, щасливішого від студентів, це особливий стан душі, це вічна весна, сонце, любов, це найчудовіший час у житті.

Студентське життя – це коли готуєшся до пари цілу ніч, а потім у найвідповідальніший момент засинаєш. Студентське життя – це коли ходиш у кіно винятково «у студентський день», тому, що два квитки за ціною одного. Студентське життя – це те, що згадуєш і смієшся до сліз.

Студенти-математики вдало поєднують час навчання і розваг. Разом цікавіше і готуватись до іспитів, і святкувати Новий рік та День студента, проводити наукові дослідження і відпочивати влітку. Ми як одна велика і дружня родина. На тебе, крім теорем і задач, чекають незабутні Дні першокурсника, святкування Дня факультету, різноманітні конкурси, квести. А про мехматівський КВК в університеті ходять легенди. Ми не дамо тобі сумувати! Приєднуйся!

Пробне тестування з математики

З грудня 2016 року наша кафедра разом зі студрадой механіко-математичного факультету регулярно проводять пробне тестування з математики для учнів 10–11-х класів у форматах ЗНО та НМТ.

Студенти про себе і про ММФ
Оксана Овсянкіна

Всім привіт!

У кожного з нас були свої наміри, свої бажання, свої плани вступу до вузу, але об’єднало нас одне – ММФ. Хтось обрав даний факультет, пішовши по стопах своїх батьків, когось з дитинства приваблювали точні науки, хтось випадково сюди потрапив, але ніхто з нас, ні на хвилину не пожалкував, що навчається тут.
Читати далі

Що ж таке ММФ? Механіко-математичний факультет – це безліч можливостей як в науковій сфері, так і в творчій. Якщо в тебе є бажання займатись наукою, то тут все сприяє твоєму розвитку. Кваліфіковані викладачі дають таку базу знань, що вона може позмагатись у першості з іншими відомими вузами. Лекції, які начитують тут студентам, є якісними, і, на думку багатьох, безцінними. Ми вивчаємо не лише математику, статистику, але й комп’ютерні дисципліни, що є дуже цікавим для нас, адже зараз час IT-технологій, і саме ММФ дає нам міцну базу даних з програмування, що дозволяє нам іти крок-у-крок з науковим прогресом. Випускники цього факультету стали відомими професорами не лише в Україні, але й у світі.

Студенти, які закінчили ММФ, користуються великим попитом на ринку праці. Маючи диплом механіко-математичного факультету, ти стаєш нібито «універсальним солдатом», ти можеш працювати майже в будь-якій сфері діяльності.

ММФ допоміг віднайти і розвинути наші творчі таланти. Тут завжди весело, в тебе є змога брати участь в усіх заходах факультету, тут допоможуть відкрити себе по-новому.

ММФ – це саме те, що тобі потрібно!

Мої батьки завжди були для мене взірцем. Хотілося бути схожим на них у всьому. Ще в дитинстві зацікавився тим, який виш і за яким фахом вони закінчили. Після недовгих розпитувань дізнався, що й мама, і тато – випускники Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Тільки з однією різницею: мама – філолог української мови, а тато – математик.
Читати далі

Ще в школі я зрозумів, що мені більш до вподоби точні науки, такі, як математика, фізика й інформатика. Отже, вибір спеціальності по закінченні 11 класу не був складною справою. Із вишем визначився одразу ж – класична освіта означає фундаментальні знання й підготовку найвищого рівня. А от щодо спеціальності довго думав: інформатика, комп’ютерна інженерія та математика були для мене однаково цікавими.

І все ж на остаточний вибір вплинули дитячі думки – «хочу бути, як тато». Після двох повних років навчання можу впевнено сказати, що я зробив вибір складний, але правильний: на механіко-математичному факультеті, в першу чергу, вчать по-іншому думати – більш раціонально й логічно. Рівень знань викладачів просто зашкалює: ці люди є Професіоналами з великої літери, які завжди готові допомогти й указати правильне рішення тієї або іншої проблеми.

Обравши кафедру математичного аналізу, ви матимете змогу прослухати надзвичайно цікаві додаткові курси з вуст чудових викладачів, що вражають своєю згуртованістю й харизмою. Тут є бажання вчитися!

Влад Петрушевський
Анна Лесик

Любов до математики позначилась в мене ще в дитинстві, коли я спостерігала, як бабуся пояснює шкільний матеріал своїм учням. І кожного разу я приходила до бабусі з зошитом і казала: «Давай пограємо в школу, і я буду твоєю маленькою ученицею». І бабуся залюбки займалась зі мною.

В шкільні роки велику увагу математиці приділяв батько. А з 8 класу я вступила до Технічного ліцею в місті Дніпродзержинську, де навчалась 4 роки. Я вдячна всім викладачам та директору ліцею М. О. Наказному за гарну базу знань.
Читати далі

Ще до 11 класу розмірковувала, яку спеціальність обрати: математика чи медика, бо крім математики дуже захоплююсь анатомією та медициною. Вже в 11 класі остаточно вирішила, що буду математиком. Виникло інше питання: «Куди вступити?». Був великий вибір, але все таки зупинилась на Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара.

Вже пішов 3-й рік, як я навчаюсь на механіко-математичному факультеті. Після ліцею легко було навчатись на 1 курсі. Вже далі ставало складніше, бо було багато нового матеріалу. Але навчання цікаве, хоча і важке. На мехматі викладачі вже з перших курсів прагнуть навчити нас обширно мислити, щоб ми вчились розв’язувати задачу різними шляхами, щоб знаходили неординарні розв’язки, щоб долучали до роботи якомога більше своїх звивин. Крім того, на мехматі вистачає і гуманітарних наук, велику увагу приділяють українській мові.

На факультеті проводяться цікаві заходи, до того ж, і спортсменів не забувають, влаштовують різні змагання.

Не буду казати, що всі викладачі найгарніші. У кожного свій характер, принципи, але скажу одне: кожен досконало знає свою дисципліну і доступно доносить свої знання студентам. Головне, щоб студент мав бажання сприймати інформацію.

Дуже рада, що навчаюсь саме на механіко-математичному факультеті. Тут познайомилась із цікавими людьми, до того ж нам пощастило з куратором - Трактинською Вікторією Миколаївною. Це та людина, яка навіть коли не має часу, завжди приділить нам хоча б дві хвилини. І допоможе розв’язати як важку задачу, так і незрозумілу життєву ситуацію.

Я мріяла вступити в ДНУ на цей факультет ще з восьмого класу, оскільки дуже багато позитивних відгуків чула від учителів, випускників і друзів. Але все ж вирішила впевнитися сама й поїхала до університету на олімпіаду з математики. Мені, правда, не вдалося зайняти призове місце, але хочу сказати одне – я ніколи не отримувала так багато вражаючих емоцій.

Саме від цього дня я була на 100% впевненою в своєму виборі. Після вступу я ні на хвилину не взяла під сумнів професійність наших викладачів і високий рівень навчання на ММФ. Хочу щиро подякувати нашому кураторові Роману Олеговичу Біліченку, який завжди був готовий нас підтримати й допомогти у важку хвилину, а також дякую всім педагогам цього прекрасного факультету!!!

Ольга Єрьоміна
Аліна Зима

Усі питають мене: «Чому саме математика?».

Під час вступу та вибору спеціальності я відштовхувалася від своїх інтересів. Ще з 10 класу хотіла пов‘язати своє життя з математикою. Чому? А тому, що саме вона розвиває логічне мислення, дозволяє дивитися на речі під іншим кутом. Це цікаво.

Механіко-математичний факультет мені здався найбільш придатним місцем для того, щоб стати ще ближчою до математики. І я не помилилася. Це найкращий факультет.

Навчаюся на кафедрі математичного аналізу та оптимізації. Саме тут викладачі дадуть вам ті знання, які стануть у нагоді в майбутньому. Перші два мої курси пролетіли дуже швидко, на єдиній хвилі. Усі дисципліни викладалися зрозуміло й цікаво. Вдячна всім викладачам, які вчили, вчать и будуть навчати.

Впевнена, що після завершення навчання я буду дуже кваліфікованим спеціалістом.

На кафедрі математичного аналізу та оптимізації працюють чудові викладачі, які завжди підкажуть і підуть назустріч, якщо виникли ускладнення або проблеми під час навчання.

З багатьма складно було прощатися та, на щастя, деякі повертаються з семестру в семестр.

Катерина Линник